Ułatwienia dostępu

Osiągnięcia

Uncategorised Odsłony: 285
ROK SZKOLNY 2020/2021

ROK SZKOLNY 2019/2020
 
ROK SZKOLNY 2018/2019
ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Projekt „Zabawa w teatr„  jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „PRZEKRACZAMY GRANIC

Działanie I projektu „Zabawa w teatr” zrealizowaliśmy 19 listopada 2013r. W tym dniu przedszkolaki z Bohumina i z naszego przedszkola pojechały do RCK Racibórz na przedstawienie pn.: „Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im.A.Mickiewicza z Wrocławia.

Po przedstawieniu, w Przedszkolu w Lubomi odbyły się warsztaty teatralne podczas których dzieci i nauczyciele zapoznali się z elementami gry aktorskiej i technikami stosowanymi w teatrze lalek, a także prawidłowym wykorzystaniem pozostałych elementów przedstawienia teatralnego jakimi są - dekoracje, rekwizyty, kostiumy i oprawa muzyczna.

W dniu 09.12.2013r odbyło się drugie działanie.

Działanie to składało się z dwóch bloków. Zakres pierwszego bloku obejmował przedstawienie dwóch inscenizacji bajek. Najpierw wystąpiły dzieci z Bohumina przedstawiając bajkę pt ,, Czerwony Kapturek’’. Była to bajka muzyczna.

Jako drugie wystąpiły dzieci z naszego przedszkola z grupy III, przedstawiając bajkę pt.

,, Królewna Śnieżka i siedem krasnoludków’’.  Za przygotowanie inscenizacji bajki była odpowiedzialna pani mgr Barbara Cichy. Wszystkie dzieci wzięły udział w przedstawieniu , wcielając się w rolę królewny, króla, myśliwego,  krasnoludków czy zwierzątek leśnych.

Występ zobaczyły dzieci z całego przedszkola a także zastępca wójta, pani mgr Maria Fibic , która po obejrzeniu inscenizacji zabrała głos - ,, Ja już nie muszę jechać do żadnego teatru, bo tu są prawdziwi aktorzy’’ oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Grzegorz Kremer. Nasze przedszkole od kilku lat współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu i z tej okazji została zaproszona także pani profesor Gabriela Kapica, która zawsze nas wspiera duchowo, jak również zaraża swym optymizmem.

 Przedstawienie bajek uświetliło tło – lasu i zamku , które zostało wykonane dzięki funduszom z projektu, a także cały zestaw kostiumów teatralnych oraz wspaniała oprawa muzyczna.

Zakres drugiego bloku to wspólne zabawy w salach zajęć w teatr. Było to możliwe dzięki zakupionym w ramach realizacji projektu kukiełkom, pacynkom oraz kącikowi teatralnemu.

Zabawa w teatr skłoniła dzieci do samodzielnej twórczości , wywarła duży wpływ na ich postawy moralne  , wyostrzyła zmysł obserwacji a także rozładowała nagromadzone emocje.

Drukuj